Dieta bananowa

Prezentowany tryb odżywiania to atrakcyjna dieta, poprzez którą możliwe jest stracenie przeszło siedmiu kg w tydzień.

Dlaczego warto przystapić do diety bananowej?

Wtrąciłam już na początku, że dieta bananowa zapewnia sprawną utratę kilogramów. Następnym walorem jest ochrona naszego ciała przed toksynami, które odkładane są w przewodzie pokarmowym. Jeśli walczysz ze zbytnim apetytem, to prezentowana dieta jest na to „lekarstwem”, dlatego że składniki nowego jadłospisu na pewno zaspokoją głód.

Spora część ludzi nie lubi liczenia kalorii – w przypadku tej diety nie musisz się tym niepokoić, gdyż tu nie jest to potrzebne.

Wady diety bananowej

Niestety każda dieta pociąga za sobą drobne konsekwencje. W opisywanym wypadku ubogość odżywcza diety – nie wszystkie składniki przydatne naszemu ciału do prawidłowego funkcjonowania zawarte są w płatkach i bananach (jednakże nie zabraknie Ci manganu).

Następnym minusem jest negatywny wpływ na diabetyków – wysokie dawki węglowodanów na pewno wywołają powiększenie poziomu glukozy we krwi. Należy też pamiętaj o tym, że sposób odżywiania się może przyczynić się do przekroczenia poziomu potasu – nadmierna ilość, podobnie jak niedobór, przyczynia się do zmniejszenia wytrzymałości organizmu.

Krótko mówiąc, dieta bananowa pomimo swojego wieku jest nadal popularna, zwłaszcza za sprawą prostoty oraz zadowalających rezultatów. Jeżeli nie masz zamiaru denerwować się przy liczeniu kalorii, to nie masz na co czekać.