Dieta hollywoodzka

Tytułowa dieta jest dość surowa, więc umożliwia osiągnięcie szybko widocznych efektów.

Co musimy jeść

Ważnym elementem naszego trybu odżywiania się są owoce. Dietetycy zwracają uwagę na to, iż podczas stosowania diety należy wypijać codziennie półtora litra wody niegazowanej. W pierwszym tygodniu możemy jeść wyłącznie owoce, natomiast później wprowadzamy do repertuaru cebulę oraz naturalne jogurty. W przypadku pierwszego tygodnia wygląda to raczej kiepsko, jednakże wytrwałe stosowanie się do reguł z pewnością zaprocentuje.

Kalorie i posiłki

Powinniśmy je powoli ograniczać w taki sposób, by na koniec otrzymać wielkość rzędu 1350 kalorii dziennie. Dieta hollywoodzka w porównaniu do innych trybów żywienia (kryterium – liczba kilokalorii) nie jest zbyt rygorystyczna. Natomiast posiłki powinny być nieduże i konsumowane kilka razy na dzień. Nie wolno zapominać o tym, że nie wolno wychodzić poza limit zatem postarajmy się tego nie robić.

Co nie należy jeść?

Unikajmy szczególnie soli a także kawy. Wyrzućmy dodatkowo z naszego repertuaru mleko a także jaja (na trzy tygodnie, bo tak długo trwa prezentowana „terapia”).

Efekty

Dieta hollywoodzka pozwoli nam na zrzucenie nawet siedmiu kilogramów w okresie trzech tygodni. Rzecz jasna niektórzy zdołają spalić mniej nadmiernych kg, inni przeciwnie zaś więcej. Po zastosowaniu tej terapii odchudzającej prawdopodobny jest efekt jo-jo, dlatego też warto rozważyć perspektywę zastosowania jakiejś unormowanej diety po diecie hollywoodzkiej. Właściwym wyborem jest dieta śródziemnomorska.

Co jeszcze musisz pamiętać

Pod warunkiem, iż jesteś zaliczany do osób schorowanych, powinieneś zawczasu zasięgnąć opinii lekarza, który powie Ci czy możesz zastosować „hollywoodzki” tryb żywienia czy nie. Nie warto igrać z losem, ponieważ może się okazać iż na przykład opisana dieta nie zapewnia wszelkich substancji, które są potrzebne do normalnego funkcjonowania.